Ilustrativní obrázek výběru nejlepšího hostingu.

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

| |

Nejlepší webhosting: naše tipy

Webhosting je jakýmsi online prostorem pro vaše webové stránky. Můžete si ho představit jako externí disk, na kterém jsou uložené vaše webové stránky a který umožňuje, aby se k němu připojili uživatelé internetu a zobrazili si váš web. Webhosting vám tedy poskytuje možnost, jak uložit váš web a snadno ho ukázat ostatním návštěvníkům, ať už provozujete e-shop, blog nebo běžné osobní či firemní stránky. Pokud si nevíte rady s výběrem webhostingu a stále dumáte nad tím, kterého si z tak širokého výběru zvolit, tento článek je přesně pro vás. Vybrali jsme ty nejlepší poskytovatele na základě naší zkušenosti a později v článku vám je představíme.

Nejlepší webhosting a souvislosti výběru

Řekněme si upřímně – poskytovatel hostingu, kterého si vyberete, je rozhodující pro úspěch vašeho webu. Velmi záleží na tom, kterému z nich dáte svojí důvěru, neboť opakované výpadky, nedostupnost webu nebo pomalý chod stránek projevující se předlouhým načítáním, je asi to poslední, co chcete řešit. Moc vám to nezjednoduší ani samotní uživatelé webu, respektive návštěvníci vašich stránek. Dnešní uživatel internetu je “zmlsaný”. Je zvyklý na to, že webové stránky v prostředí internetu jsou spolehlivé a dostupné kdykoli si vzpomene – třeba i ve dvě hodiny v noci, když si chce na svém oblíbeném e-shopu něco koupit. Typický dnešní uživatel nechce ani čekat…prostě klikne na nějaký odkaz na webu a očekává, že se mu vše okamžitě načte…a pokud ne, jste na dobré cestě k tomu, aby z vašeho webu odešel a díky špatnému zážitku se tam nikdy nevrátil. 

Kvalitní poskytovatelé webhostingů vám pomohou právě v tom, aby byl váš web nejen dostupný (tj. garance dostupnosti, která dnes u většiny kvalitních poskytovatelů přesahuje 99 %). Umožní vám také provozovat váš web na kvalitních a rychlých webhostingových serverech webhostingu, tudíž se výrazně snižuje pravděpodobnost, že by váš web byl pomalý jako šnek. Poskytovatelé dnes také nabízejí širokou paletu nejrůznějších služeb, které může zákazník k pořízeným doménám a webhostingů využít. Teď už si stačí jenom vybrat mezi poskytovateli, což může být zároveň ten největší oříšek. Právě proto jsme pro vás sepsali tento přehled.

Náš článek představuje naše nejlepší tipy na poskytovatele webhostingu – jeho pomocí najdete toho nejlepší webhosting právě pro vás, aniž byste utráceli peníze za nekvalitní služby. Pokud hledáte článek se specifiky hostingu přímo pro redakční systém WordPress, připravili jsme pro vás také článek věnující se tomuto tématu s názvem: Jak vybrat nejlepší WordPress hosting?

Naše tipy přímo pro vás

Hosting WEDOS: pravděpodobně nejlepší webhosting

Ilustrativní obrázek loga Wedos.
 • Wedos, náš favorit, je jedním z předních českých poskytovatelů webhostingu, který se postupně vypracoval na pozici: nejprodávanější hosting v České republice. K dispozici má hned tři tarify – „LowCost“ (nejlevnější webhosting), „NoLimit“ (základní webhosting) a „Extra“ (webhosting pro nejnáročnější zákazníky). Cena všech tarifů je mezi ostatními poskytovateli příznivá, aniž by se to jakkoli projevovalo na kvalitě služeb.   
 • Verze LowCost je vhodná pro většinu webů. Zejména tedy osobních webových stránek, prezentací menších firem, portfolií činností, běžných blogů či různých nenáročných webových projektů apod.   
 • Verze NoLimit ocení zejména uživatelé WordPressu, pro které je tato verze vyladěná – bezproblémovou funkci může potvrdit i MojeWebovka 🙂
 • Verze Nolimit Extra je komplexním řešením pro pokročilé weby, jako jsou e-shopy, profesionální blogy, prezentace větších firem apod. V jeho ceně jsou také nadstandardní parametry, jako PHP memory_limit 1024 MB, prostor pro databázi 5 GB ad.  
 • Ocenění hodná je také NONSTOP technická podpora, která reaguje na podněty okamžitě a je Vám k dispozici pro řešení jakýchkoli dotazů ohledně poskytovaných služeb či problémů s nimi. Pro WordPress uživatele je důležité, že Wedos nabízí jednoduchou instalaci WordPressu na jedno kliknutí přes administraci. V nabídce samozřejmě nechybí VPS ani dedikované servery.
sleva 60 %
Wedos Webhosting
Wedos Webhosting
Nejprodávanější webhosting v ČR se slevou 60 % - Profesionální webhosting, který je 100% na SSD a s podporou 24/7.
Nejprodávanější webhosting v ČR se slevou 60 % - Profesionální webhosting, který je 100% na SSD a s podporou 24/7. Show Less

Hosting BLUEBOARD: kvalitní stálice na poli webhostingů

Ilustrativní obrázek loga Blueboard.
 • Blueboard je jednou ze stálic českých poskytovatelů webhostingů. Mezi jeho výhody patří, že má k dispozici jednotný webhostingový tarif s jednotnou cenou. Snaží se tak být pro uživatele maximálně transparentní a jednoduchý. Webhosting má nejen příznivou cenu, ale lze si ho také na 14 dní bezplatně vyzkoušet.
 • Blueboard, stejně jako Wedos, nabízí jednoduchou instalaci WordPressu na jedno kliknutí přes administraci. Ostatně, hosting Blueboardu je na uživatele WordPressu zaměřený a plně s nimi počítá.
 • Mezi výhody, které stojí za zmínku je, že v rámci jednoho hostingu lze používat až 10 domén, což je mezi konkurencí velmi výhodná a ne úplně samozřejmá možnost.
 • Blueboard dále má dostatečně velký prostor pro emaily, web i databázi, navíc poskytuje uživatelům zálohy zdarma – až 14 dní zpětně a další.
 • Blueboard je také chválen pro dobré vztahy se svými klienty, resp. skvělou technickou podporu.

Hosting ČESKÝ HOSTING: tradiční český poskytovatel

Ilustrativní obrázek loga Český hosting.
 • Také Český hosting je tradičním českým poskytovatelem služeb pro Vaše webové stránky s velmi příznivou cenovou nabídkou, kvalitními, stabilními a konkurenceschopnými službami. Český hosting nabízí pouze jeden typ webhostingu za jednotnou cenu. Díky tomu. je jednoduché se v jeho službách orientovat. Ten má všechny potřebné parametry, které bez problémů zvládnou provoz jednoduchých i náročnějších webových projektů. 
 • Tarif zahrnuje například 25 GB prostoru pro web, neomezený počet databází a emailů, neomezený přenos dat, ale také antispam, antivir a SSL zabezpečení. 
 • K vytýkaným parametrům patří hodnota PHP_Time_Limitu, která činí pouze 30 sekund. V konečném důsledku to znamená, že úkoly (skripty) mohou být prováděny pouze po tuto dobu. Mohou tak vzniknout problémy v případě, že bude potřeba více času (např. u některých WordPress pluginů). Oproti tomu Český hosting disponuje PHP_Memory_Limitem 256 MB, což je dostatečně vysoká hodnota pro běh základních i náročnějších WordPress projektů.
 • Mezi další výtky patří ta, že Český hosting nemá příliš inovátorský přístup a v zásadě se někdy může zdát, že si na trhu tak trochu “nechává ujet vlak”. I tak jsou jeho služby v průřezu časem dlouhodobě kvalitní a stabilní.
 • Technická podpora Českého hostingu sice není k dispozici nonstop, ale zato je celkově hodnocena velmi kladně a patří mezi poskytovateli k jedné z nejlepších. U Českého hostingu samozřejmě nechybí možnost instalace WordPressu na jedno kliknutí. Pro náročnější uživatele jsou pak k dispozici VPS nebo dedikované servery.

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky