NEJLEPŠÍ

ŠABLONY WORDPRESS

V ROCE 2020.

Na šablony pro WordPress přichází řeč tehdy, když potřebujete svůj web obléct do slušivého kabátu. Šablony jsou důležitou součástí reprezentace, ale také reputace webu. Pokud zvolíte nevzhlednou, a navíc podivně vypadající šablonu, může tím utrpět celková pověst Vašich webových stránek a naopak. Výběru správné šablony se tedy vyplatí věnovat náležitou pozornost. Níže Vám představíme několik pečlivě vybraných, známých a dobře hodnocených šablon, resp. systémů pro budování webu s integrovanými šablonami. Tím Vám pomůžeme vybrat Vaší nejlepší šablonu pro WordPress.

Nejprve společně rozlouskneme notoricky známé dilema – koupit placenou (Premium) šablonu nebo zvolit šablonu zadarmo (Freebie)? Poté se již podíváme na konkrétní šablony, které jsme poctivě vybrali právě pro Vás.

Kliknutím na tlačítko se přemístíte do konkrétní kapitoly této lekce.

Placená šablona (Premium)

či bezplatná (Freebie)?

Možná si kladete otázku, zda pořídit šablonu pro WordPress zdarma, anebo si raději pořídit placenou. Podobný problém řeší asi každý, kdo začne pracovat s WordPressem. Proto jsme pro Vás připravili přehled nástrojů a webhostingů, které byste rozhodně neměli přehlédnout, pokud to myslíte s Vašimi vlastními webovými stránkami vážně.

Člověk chce zpravidla hodně muziky za co nejméně peněz, a to ideálně zadarmo. Alespoň tak nad tím přemýšlí zcela jistě řada začátečníků, kteří si zakládají vlastní webové stránky. Některé šablony zadarmo skutečně mohou pro začátek stačit a pokryjí vcelku dobře požadavky majitelů, a to často při uspokojující celkové kvalitě.

Během času se ale nezřídka stává, že majitelé se v používání WordPressu a šablon postupně zdokonalují. Začnou pak přicházet na to, že šablony zadarmo jsou většinou něčím limitované. Ať už nutností ponechat odkaz či logo autora v patičce stránek (někdo je na toto doslova alergický), anebo pak omezením významných funkcí, které lze odemknout pouze koupením plné verze. To bývá často se opakující scénář, kvůli kterému majitel bezplatné šablony později zvolí raději tu placenou, bez jmenovaných limitů. U placené šablony sice investujete vstupní částku a Vaše peněženka možná na chvilku zapláče, ale vrátí se Vám to v podobě fungování této šablony bez jakýchkoli limitujících omezení. Šablony obvykle stojí desítky dolarů. Propracovanější systémy pak maximálně pár stovek dolarů. Za tuto částku Vám ale udělají bohatou službu!

DOPORUČUJEME: sestavte si vlastní web pomocí špičkového nástroje Divi

Ověřené šablony WordPress (2020)

BRIZY PRO (ThemeFuse)

BRIZY PRO patří mezi tzv. webpage buildery, tedy nástroje pro budování vlastních webových stránek. V základní verzi je zadarmo, ale v té placené Vám nabídne spoustu benefitů, které za to skutečně stojí! Mimo jiné jsou to profesionální designy (šablony) k okamžitému použití při budování webovky. Dále např. pokročilé hlavičky a patičky stránek, možnost integrovat aplikace třetích stran do formulářů (např. Mailchimp) ad. Brizy PRO sami používáme na tvoření našich webových projektů – kvalitu a serióznost tedy můžeme garantovat. Pokud o Brizy PRO vážně uvažujete, nyní je ten nejlepší možný čas ke koupi. Společnost ThemeFuse (autor Brizy) totiž aktuálně nabízí doživotní licenci na Brizy Pro, která zahrnuje doživotní technickou podporu, aktualizace a neomezený počet stránek, na kterých můžete Brizy PRO používat (299 USD). Můžete si ale také zakoupit licenci pouze pro jeden projekt (49 USD).

DIVI (Elegant Themes)

DIVI je jednou z nejpoužívanějších, nejznámějších a nejdůvěryhodnějších WordPress šablon. Elegant Themes (tvůrci), jsou totiž na trhu dlouhé roky a mají poctivě vybudovanou, seriózní image. Přidanou hodnotou DIVI je to, že její součástí je page builder, tedy software pro stavbu vlastních stránek + výběr z celé řady profesionálních šablon připravených k použití při tvoření Vašeho webu. Pokud máte o DIVI zájem, váže se k tomu ještě jedna výhoda. Po koupi licence od Elegant Themes (k dispozici je doživotní za 249 USD i roční za 89 USD) dostanete přístup ke všem jejich šablonám a pluginům pro systém WordPress. Databáze je velmi bohatá a vybere si určitě každý. DIVI Vám můžeme vřele doporučit, jelikož se jedná o prověřenou a velmi oblíbenou WordPress šablonu. Investice se Vám 100% vrátí!

EXTRA (Elegant Themes)

Pokud máte v plánu zakládat blog nebo magazín, šablona EXTRA bude něčím extra pro Vás. Je dalším počinem z dílny Elegant Themes, zaměřeným na ty, kteří zamýšlejí na svém WordPress webu publikovat články, obrázky apod. Hodí se tedy pro blogery, influencery, internetové magazíny, časopisy, ale i běžného člověka, který si chce založit vlasní web a publikovat na něm třeba zážitky ze života :-). Platí to samé, jako v případě DIVI. Tedy, po koupi licence od Elegant Themes (k dispozici je doživotní za 249 USD i roční za 89 USD) dostanete přístup ke všem jejich šablonám a pluginům pro systém WordPress. Z bohatého výběru šablon od Elegant Themes si vybere opravdu každý. Vaší cestu za propracovaným webem ve WordPressu tedy můžete zahájit rovnou teď. EXTRA Vám skvěle poslouží!

Šablony WordPress – Template Monster

Společnost Template Monster je na trhu už od roku 2002 a má za sebou řádný kus cesty. Od samého počátku se důkladně soustředí na to, aby svým klientům poskytla možnost si snadno vytvořit vlastní webové stránky na základě prémiových šablon, a to nejen pro WordPress. Pokud tedy sháníte renomované a léty prověřené tržiště s WordPress šablonami, Template Monster je jasná volba. Najdete zde celou řadu kategorií WordPress šablon pro různé účely. Ty Vás nebudou stát zpravidla více, než pár desítek dolarů. Navíc je tržiště Template Monster plně přeloženo do češtiny, takže se v něm budou snadno orientovat i ti, kteří si zrovna dvakrát nerozumí s cizími jazyky. Jsme přesvědčeni o tom, že v první řadě jde o kvalitu a serióznost – a přesně to se na tomto tržišti nabízí.

PROZKOUMEJTE HOSTING WEDOS

Ověření poskytovatelé webhostingu

WEDOS 

 • Wedos je jedním z předních českých poskytovatelů webhostingu, který se postupně vypracoval na pozici: nejprodávanější hosting v České republice. K dispozici má dva tarify – “NoLimit” (základní) za cenu 363 CZK/rok a “NoLimit Extra” (pokročilý) za cenu 1452 CZK/rok. Cena obou tarifů je mezi ostatními poskytovateli velmi příznivá, aniž by se to jakkoli projevovalo na kvalitě služeb.   
 • Základní hosting (NoLimit) je dostačující na provoz běžných webových prezentací. Zejména tedy osobních webových stránek, prezentací menších firem, portfolií činností, běžných blogů či různých nenáročných webových projektů apod.   
 • Pokročilý hosting (NoLimit Extra) oceníte v případě, že je Váš web náročný na výkon. Nolimit Extra je komplexním řešením pro pokročilé weby, jako jsou e-shopy, profesionální blogy, prezentace větších firem apod. V jeho ceně jsou také nadstandardní služby, jako je pravidelné zálohování, antispam, zabezpečení SSL či antivir ad.  
 • Ocenění hodná je také NONSTOP technická podpora, která reaguje na podněty okamžitě a je Vám k dispozici pro řešení jakýchkoli dotazů ohledně poskytovaných služeb či problémů s nimi. Pro WordPress uživatele je důležité, že Wedos nabízí jednoduchou instalaci WordPressu na jedno kliknutí přes administraci. V nabídce samozřejmě nechybí VPS ani dedikované servery.  
 • Ve spolupráci s Wedosem jsme pro Vás připravili 50% slevu na Webhosting NoLimit a NoLimit Extra. Při objednávání stačí zadat následující kód: WN550XIYWB

ČESKÝ HOSTING

 • Také Český hosting je na pomyslné špičce v oblasti poskytování webhostingu. Je to tradiční český poskytovatel služeb pro Vaše webové stránky s velmi příznivou cenovou nabídkou, kvalitními, stabilními a konkurenceschopnými službami. Český hosting nabízí pouze jeden typ webhostingu, a to za 1210 CZK/rok. Ten má všechny potřebné parametry, které bez problémů zvládnou provoz jednoduchých i náročnějších webových projektů. 
 • Tarif zahrnuje například 25 GB prostoru pro web, neomezený počet databází a emailů, neomezený přenos dat, ale také antispam, antivir a SSL zabezpečení. 
 • K vytýkaným parametrům patří hodnota PHP_Time_Limitu, která činí pouze 30 sekund. V konečném důsledku to znamená, že úkoly (skripty) mohou být prováděny pouze po tuto dobu. Mohou tak vzniknout problémy v případě, že bude potřeba více času (např. u některých WordPress pluginů). Oproti tomu Český hosting disponuje PHP_Memory_Limitem 256 MB, což je dostatečně vysoká hodnota pro běh základních i náročnějších WordPress projektů.
 • Technická podpora Českého hostingu sice není k dispozici nonstop, ale zato je celkově hodnocena velmi kladně a patří mezi poskytovateli k jedné z nejlepších. U Českého hostingu samozřejmě nechybí možnost instalace WordPressu na jedno kliknutí. Pro náročnější uživatele jsou pak k dispozici VPS nebo dedikované servery.

SAVANA

 • Savana patří mezi kvalitní poskytovatele hostingu. Stejně jako Wedos nebo Český hosting disponuje výkonnými servery, které jsou uloženy v moderním datacentru. Nabízí sdílený webhosting až pro 5 domén. Data můžete mít uložena buďto na pomalejších discích typu HDD nebo na rychlých SSD discích. Vřele doporučujeme druhou variantu, neboť v současné době začíná být u kvalitních poskytovatelů webhostingu nepsaným standardem. V nabídce je tarif “Savana 101” (s horšími parametry) za 504 CZK/rok a “Savana 201” (s lepšími parametry) za 1308 CZK/rok.
 • Hosting s pokročilými parametry (tj. Savana 201) je vhodný i pro náročnější projekty. Zejména, pokud pod ním nepotřebujete provozovat více webů, které by potenciálně mohly zpomalovat stránky (resp. výkon). Nabízí 20 GB prostoru pro web, což je dostatečná hodnota pro weby malého i velkého rozsahu. Dále je ve službě zahrnut dostatečný PHP Memory_Limit (256 MG) i PHP Time_Limit (160 sekung). Nechybí ani pravidelné zálohování a bezplatná obnova zálohy, včetně antispamu a antiviru. SSL zabezpečení je k dispozici za příplatek. Vytknout lze chybějící možnost jednoduché instalace WordPressu přímo z administrace hostingu.
 • Technická podpora není k dispozici nonstop, ale zahrnuje různé možnosti, jako je email, živý chat nebo telefon. Reakce je rychlá a komunikace profesionální.

50% SLEVA NA WEBHOSTING NOLIMIT

při objednávání použijte kód: WN550XIYWB

Poslední aktualizace: 

4. ledna 2020