NEJLEPŠÍ

WORDPRESS ŠABLONY

2020

Na šablony pro WordPress přichází řeč tehdy, když potřebujete svůj web obléct do slušivého kabátu. Šablony jsou důležitou součástí reprezentace, ale také reputace webu. Pokud zvolíte nevzhlednou, a navíc podivně vypadající šablonu, může tím utrpět celková pověst Vašich webových stránek a naopak. Výběru správné šablony se tedy vyplatí věnovat náležitou pozornost. Níže Vám představíme několik pečlivě vybraných, známých a dobře hodnocených šablon, resp. systémů pro budování webu s integrovanými šablonami. Tím Vám pomůžeme vybrat Vaší nejlepší šablonu pro WordPress.

Nejprve společně rozlouskneme notoricky známé dilema – koupit placenou (Premium) šablonu nebo zvolit šablonu zadarmo (Freebie)? Poté se již podíváme na konkrétní šablony, které jsme poctivě vybrali právě pro Vás.

Článek s tímto tématem najdete v rámci kategorie Digitální nomádství také na blogu Hodně štěstí, zdraví.

Kliknutím na tlačítko se přemístíte do konkrétní kapitoly této lekce.

Placená šablona (Premium)

či bezplatná (Freebie)?

Možná si kladete otázku, zda pořídit šablonu pro WordPress zdarma, anebo si raději pořídit placenou. Podobný problém řeší asi každý, kdo začne pracovat s WordPressem. Člověk chce zpravidla hodně muziky za co nejméně peněz, a to ideálně zadarmo. Alespoň tak nad tím přemýšlí zcela jistě řada začátečníků, kteří si zakládají vlastní webové stránky. Některé šablony zadarmo skutečně mohou pro začátek stačit a pokryjí vcelku dobře požadavky majitelů, a to často při uspokojující celkové kvalitě.

Během času se ale nezřídka stává, že majitelé se v používání WordPressu a šablon postupně zdokonalují. Začnou pak přicházet na to, že šablony zadarmo jsou většinou něčím limitované. Ať už nutností ponechat odkaz či logo autora v patičce stránek (někdo je na toto doslova alergický), anebo pak omezením významných funkcí, které lze odemknout pouze koupením plné verze. To bývá často se opakující scénář, kvůli kterému majitel bezplatné šablony později zvolí raději tu placenou, bez jmenovaných limitů. U placené šablony sice investujete vstupní částku a Vaše peněženka možná na chvilku zapláče, ale vrátí se Vám to v podobě fungování této šablony bez jakýchkoli limitujících omezení. Šablony obvykle stojí desítky dolarů. Propracovanější systémy pak maximálně pár stovek dolarů. Za tuto částku Vám ale udělají bohatou službu!

Nejlepší WordPress šablony (2020)

PrintScreen prostředí obchodu s WordPress šablonami – ThemeForest

THEMEFOREST

Pokud lze něco opravdu vřele doporučit, ať už pro začátečníky či pokročilé, je to velmi důvěryhodný a léty prověřený trh s různými šablonami pro WordPress. Nese název Themeforest. Sami jsme v minulosti řešili otázku, do čeho vložit svoji důvěru, ale případně i finance. Ruku na srdce – zdrojů WordPress šablon je opravdu velké množství a ne všechny jsou kvalitní. Vy máte díky ThemeForestu jedinečnou příležitost si vybrat takovou šablonu, která vyhovuje vašim potřebám. A podotýkáme, že ceny jsou opravdu rozumné. Profesionální šablony pro WordPress, jako například Seven (WP Seven), se dají sehnat za necelých 40 dolarů. Když si uvědomíte, že v této ceně máte profesionální šablonu (s velkým množstvím předpřipravených šablon), doživotní aktualizace této šablony a nepřeberné možnosti různých úprav, které můžete v systému šablony provést, dává to velký smysl.

Printscreen webové stránky WordPress šablony – Avada

AVADA

AVADA je jednou z těch nejlepších šablon v prostředí Themeforestu, o čemž svědčí i to, že je dlouhodobě nejprodávanější. Hodnotilo ji už bezmála 23 tisíc spokojených uživatelů. Řekli bychom tedy spíše ultra spokojených, protože AVADA má v tuto chvíli 5 hvězdiček z pěti a samé naprosto spokojené reakce. Na Themeforestu vychází na 60 dolarů – to je s ohledem na její kvalitu naprosto rozumná cena. Ta zahrnuje pestrou škálu předpřipravených šablon pro různé účely – Fitness, Sport, Kryptoměny, Marketing, Kavárna apod. Její vývojáři se pyšní oceněním "Power Elite Author", které v rámci Themeforestu drží pouze ti nejprestižnější tvůrci šablon. Díky tomu, že Avada je tolik populární, se nemusíte bát, že by byl její vývoj ukončen a nedostávali jste její aktualizace. Naopak! Šablona je pravidelně aktualizována, jsou přidávány nové funkce a pouze jediná věc zůstává neměnná – "neprůstřelné" hodnocení AVADY. Pokud tedy chcete perfektní šablonu, neváhejte a pořiďte si třeba právě AVADU.

Printscreen webové stránky WordPress šablony – Seven

SEVEN

SEVEN je dost pravděpodobně nejlevnější zcela profesionální šablona na trhu Theme Forest. Osobně ji používáme na několika projektech a nemůžeme si ji vynachválit. Její cena je nastavena na, téměř skromnou, hodnotu – 39 dolarů. Stejně jako AVADA se může chlubit velkým počtem předpřipravených šablon pro různé účely a situace. Počínaje osobním portfoliem, přes zdravý životní styl, e-shop, až po web se zdravým životním stylem či agenturní web. Ovládání SEVEN je naprosto jednoduché. V administraci WordPressu je k dispozici jejich editační systém (včetně průvodce), skrze který můžete v šabloně upravovat opravdu téměř vše, na co si vzpomenete. Z vlastních zkušeností můžeme říct, že koupě SEVEN se nám už několikrát mnohanásobně vrátila a že je to naprosto vynikající investice třeba právě pro nepříliš důvěřivé jedince, kteří chtějí šablonu, která stojí co nejméně peněz, ale lze využívat bez jakýchkoli kompromisů. To vystihuje právě šablonu SEVEN. Opravdu se vyplatí ji vyzkoušet!

DOPORUČUJEME: sestavte si vlastní web pomocí špičkového nástroje Divi

Printscreen webové stránky WordPress pluginu – BRIZY

BRIZY PRO (ThemeFuse)

BRIZY PRO patří mezi tzv. webpage buildery, tedy nástroje pro budování vlastních a čistě profesionálních webových stránek / projektů. Pokud se chcete dozvědět detailní informace k Brizy, připravili jsme pro vás informační Brizy stránku. V základní verzi je Brizy zadarmo, ale v té placené Vám nabídne spoustu benefitů, které za to skutečně stojí! Mimo jiné jsou to profesionální designy (šablony) k okamžitému použití při budování webovky. Dále např. pokročilé hlavičky a patičky stránek, možnost integrovat aplikace třetích stran do formulářů (např. Mailchimp) ad. Brizy PRO sami používáme na tvoření našich webových projektů – kvalitu a serióznost tedy můžeme garantovat. Pokud o Brizy PRO vážně uvažujete, nyní je ten nejlepší možný čas ke koupi. Společnost ThemeFuse (autor Brizy) totiž aktuálně nabízí doživotní licenci na Brizy PRO, která zahrnuje doživotní technickou podporu, aktualizace a neomezený počet stránek, na kterých můžete Brizy PRO používat (299 USD). K dispozici jsou poslední stovky doživotních licencí. To je výzva především pro pokročilejší WordPressáky, kteří budují webové stránky na zakázku pro klienty. Skrze Brizy PRO v doživotní licenci totiž můžete generovat neomezený počet webových stránek pro klienty (s licencí Brizy PRO). V praxi to vypadá tak, že klientovi vytvoříte prémiové stránky s funkcemi Brizy PRO (licencování je zajištěno skrze vaší administraci). Klient pak může směle využívat jeho nové webové stránky s pokročilými funkcemi, které Brizy PRO umožňuje. Pokud však netoužíte po této nákladnější variantě, můžete si samozřejmě zakoupit výrazně levnější licenci pouze pro jeden projekt (49 USD).

Printscreen webové stránky WordPress pluginu – DIVI

DIVI (Elegant Themes)

DIVI je jednou z nejpoužívanějších, nejznámějších a nejdůvěryhodnějších WordPress šablon, určenou rovněž pro budování profesionálních webových stránek / projektů na bázi WordPressu. Elegant Themes (tvůrci), jsou totiž na trhu dlouhé roky a mají poctivě vybudovanou, seriózní image. Přidanou hodnotou DIVI je to, že její součástí je page builder, tedy software pro stavbu vlastních stránek + výběr z celé řady profesionálních šablon připravených k použití při tvoření Vašeho webu. Pokud máte o DIVI zájem, váže se k tomu ještě jedna výhoda. Po koupi licence od Elegant Themes (k dispozici je doživotní za 249 USD i roční za 89 USD) dostanete přístup ke všem jejich šablonám a pluginům pro systém WordPress. Databáze je velmi bohatá a vybere si určitě každý. DIVI vám můžeme vřele doporučit, jelikož se jedná o prověřenou a velmi oblíbenou WordPress šablonu. Investice se vám 100% vrátí! Opět se jedná o velmi vhodnou variantu pro pokročilejší uživatele WordPressu, kteří si třeba i přivydělávají tvorbou webových stránek založených na WordPressu. Pokud vám tato činnost není cizí, troufáme si tvrdit, že se vám investovaná částka 249 USD se vám může vrátit dokonce velmi brzy. Včetně pozitivních referencí od nadšených zákazníků, pro které budete webovky tvořit.

Printscreen prostředí obchodu s WordPress šablonami – Template Monster

TEMPLATE MONSTER (prémiové šablony)

Společnost Template Monster je na trhu už od roku 2002 a má za sebou řádný kus cesty. Od samého počátku se důkladně soustředí na to, aby svým klientům poskytla možnost si snadno vytvořit vlastní webové stránky na základě prémiových šablon, a to nejen pro WordPress. Pokud tedy sháníte renomované a léty prověřené tržiště s WordPress šablonami, Template Monster je jasná volba. Najdete zde celou řadu kategorií WordPress šablon pro různé účely. Ty Vás nebudou stát zpravidla více, než pár desítek dolarů. Navíc je tržiště Template Monster plně přeloženo do češtiny, takže se v něm budou snadno orientovat i ti, kteří si zrovna dvakrát nerozumí s cizími jazyky. Jsme přesvědčeni o tom, že v první řadě jde o kvalitu a serióznost – a přesně to se na tomto tržišti nabízí.

PROZKOUMEJTE HOSTING WEDOS

Ověření poskytovatelé webhostingu

WEDOS 

  • Wedos je jedním z předních českých poskytovatelů webhostingu, který se postupně vypracoval na pozici: nejprodávanější hosting v České republice. K dispozici má dva tarify – "NoLimit" (základní) za cenu 363 CZK/rok a "NoLimit Extra" (pokročilý) za cenu 1452 CZK/rok. Cena obou tarifů je mezi ostatními poskytovateli velmi příznivá, aniž by se to jakkoli projevovalo na kvalitě služeb.   
  • Základní hosting (NoLimit) je dostačující na provoz běžných webových prezentací. Zejména tedy osobních webových stránek, prezentací menších firem, portfolií činností, běžných blogů či různých nenáročných webových projektů apod.   
  • Pokročilý hosting (NoLimit Extra) oceníte v případě, že je Váš web náročný na výkon. Nolimit Extra je komplexním řešením pro pokročilé weby, jako jsou e-shopy, profesionální blogy, prezentace větších firem apod. V jeho ceně jsou také nadstandardní služby, jako je pravidelné zálohování, antispam, zabezpečení SSL či antivir ad.  
  • Ocenění hodná je také NONSTOP technická podpora, která reaguje na podněty okamžitě a je Vám k dispozici pro řešení jakýchkoli dotazů ohledně poskytovaných služeb či problémů s nimi. Pro WordPress uživatele je důležité, že Wedos nabízí jednoduchou instalaci WordPressu na jedno kliknutí přes administraci. V nabídce samozřejmě nechybí VPS ani dedikované servery.  
  • Ve spolupráci s Wedosem jsme pro Vás připravili 50% slevu na Webhosting NoLimit a NoLimit Extra. Při objednávání stačí zadat následující kód: WN650EID4D

ČESKÝ HOSTING

  • Také Český hosting je na pomyslné špičce v oblasti poskytování webhostingu. Je to tradiční český poskytovatel služeb pro Vaše webové stránky s velmi příznivou cenovou nabídkou, kvalitními, stabilními a konkurenceschopnými službami. Český hosting nabízí pouze jeden typ webhostingu, a to za 1210 CZK/rok. Ten má všechny potřebné parametry, které bez problémů zvládnou provoz jednoduchých i náročnějších webových projektů. 
  • Tarif zahrnuje například 25 GB prostoru pro web, neomezený počet databází a emailů, neomezený přenos dat, ale také antispam, antivir a SSL zabezpečení. 
  • K vytýkaným parametrům patří hodnota PHP_Time_Limitu, která činí pouze 30 sekund. V konečném důsledku to znamená, že úkoly (skripty) mohou být prováděny pouze po tuto dobu. Mohou tak vzniknout problémy v případě, že bude potřeba více času (např. u některých WordPress pluginů). Oproti tomu Český hosting disponuje PHP_Memory_Limitem 256 MB, což je dostatečně vysoká hodnota pro běh základních i náročnějších WordPress projektů.
  • Technická podpora Českého hostingu sice není k dispozici nonstop, ale zato je celkově hodnocena velmi kladně a patří mezi poskytovateli k jedné z nejlepších. U Českého hostingu samozřejmě nechybí možnost instalace WordPressu na jedno kliknutí. Pro náročnější uživatele jsou pak k dispozici VPS nebo dedikované servery.

50% SLEVA NA WEBHOSTING NOLIMIT

při objednávání použijte kód: WN650EID4D

Poslední aktualizace: 

17. června 2020