Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

| | |

Jak udělat webovky? Krok za krokem.

Toužíte si udělat vlastní webovku, ale nevíte, kde přesně začít? Tak v tom případě je tento stručný a velmi jednoduchý návod přesně pro vás! Poslouží vám jako srozumitelné vodítko, na co všechno byste v rámci zakládání webovky neměli zapomenout a čeho byste se měli držet. 

Schéma postupu, jak udělat webovky.

Výběr domény a hostingu

První na řadě je výběr názvu vaší domény, který by měl odrážet to, čím se zabýváte – resp. váš produkt, služby, firmu apod. Důvod je jednoduchý, totiž aby vás vaši zákazníci mohli snadno najít prostřednictvím vyhledávače.

Název vaší domény může být použitý také jako e-mailová adresa. Ruku na srdce, emailová adresa, která využívá název vaší vlastní domény (přečtěte si článek: Email s vlastní doménou – jak na to?), vypadá daleko více profesionálně, než adresa s koncovkou @seznam.cz apod.

Co se týče výběru poskytovatele domén + hostingu, vřele vám doporučíme českého poskytovatele Wedos, který patří mezi leadry na českém trhu, nejen kvalitou, ale i rozsahem a přístupem k inovacím.

sleva 60 %
Wedos Webhosting
Wedos Webhosting
Nejprodávanější webhosting v ČR se slevou 60 % - Profesionální webhosting, který je 100% na SSD a s podporou 24/7.
Nejprodávanější webhosting v ČR se slevou 60 % - Profesionální webhosting, který je 100% na SSD a s podporou 24/7. Show Less

Pokud chcete porozumět problematice výběru domény + webhostingu do detailu, přečtěte si naše následující články, které toto téma probírají obsáhle:

Instalace WordPressu 

V dnešní době, kdy je WordPress jedním z nejpoužívanějších redakčních systémů na světě, není divu, že jej používá nespočet lidí. Jedním ze silných argumentů je ten, že WordPress je kvalitní a hluboce propracovaná platforma/redakční systém, která je k dispozici uživatelům zcela zdarma (OpenSource). WordPress je navíc user-friendly, čili uživatelsky přívětivý a vysoce přizpůsobitelný – můžete si do něj vybrat jednu z velkého množství kvalitních šablon, anebo stáhnout užitečné pluginy, které snadno pomohou přidávat kontaktní formuláře, ​​galerie obrázků, produkty atd. Web na WordPressu je také responzivní – to znamená, že váš web bude fungovat i na chytrých telefonech a tabletech, aniž byste řešili nějaké problémy se zobrazováním. Komunita uživatelů WordPressu je navíc tak rozrostlá, že velmi snadno najdete v internetových diskusích/fórech někoho, kdo vám pomůže s případnými problémy. Pokud vás WordPress, jakožto redakční systém, zajímá, přečtete si naše články týkající se tématu jeho instalace a provozování, které vás jednoduše a do hloubky zasvětí do této problematiky a pomohou vám vybudovat web přímo na WordPressu:

Jak udělat webovky, respektive jejich obsah

Zamyslete se nad tím, co chcete, aby návštevníci vašeho webu mohli dělat. To vám pomůže zjistit, jaké sekce nebo stránky chcete do vaší webovky zahrnout. Ujistěte se, že stránka je strukturovaná tak, aby pro uživatele bylo snadné najít a dělat věci, které potřebují.

Stejně jako si můžete najmout profesionála, resp. objednat si konzultaci, abyste z tvorby vašeho nového webo vytěžili opravdu maximum. Web, který je dobře navržen a pro uživatele přívětivý, má potenciál být úspěšný a navštěvovaný. Tvorba webových stránek jako takových je téma samo pro sebe – nicméně dneš již otázka jak udělat webovku není zdaleka tak složitá jako v minulosti.

Doplňkové články k tématu jak udělat webovky

Níže nabízíme výběr dalších našich článků, které vám pomohou blíže objasnit problematiku tvorby obsahu webových stránek, správného nastavení redakčního systému (WordPress) apod.:


WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky