Divi Ai

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Jak vám AI pomůže s tvorbou stránek?

Umělá inteligence je poslední měsíce tématem číslo jedna. Snad každý z nás si vyzkoušet vygenerovat obrázek či položit AI otázku. Používat umělou inteligenci pouze pro zábavu by však byla trochu škoda. Pokud máte vlastní stránky, ale rádi byste při tvorbě obsahu ušetřili čas a peníze, vyzkoušet můžete nástroj AI Divi, na který se blíže podíváme v dnešním článku. 

Co je to Divi AI?

Pokud používáte WordPress, asi vás nemusíme zdlouhavě představovat. Šablona Divi patří k nejpoužívanějším placeným šablonám od Elegant Themes, a to z hned několika důvodů. A mezi dlouhý výčet výhod přibyla také Divi AI, která vám pomůže s tvorbou obsahu a grafiky pro váš web, a to přímo ve Visual Builderu. 

Přestože je tento nástroj placený, všechny jeho funkce si můžete vyzkoušet zdarma. K jeho použití samozřejmě budete v prvé řadě potřebovat zmiňovanou šablonu Divi.

Pomocník s grafikou a obrázky

Pokud vás nebaví neustále vytvářet vlastní obrázky, ilustrace a fotky, případně brouzdrat fotobankami, v prvé řadě oceníte Divi AI hlavně z hlediska funkce generování obrázků. Postup je poměrně jednoduchý – stačí zadat styl a téma obrázku a během malé chvíle vám AI vygeneruje čtyři jedinečné obrázky. A jak už to možná z práce s umělou inteligencí znáte, můžete některý z obrázků upravit, či vygenerovat jeho další varianty, aby byl výsledek přesně podle vašich představ. Fantazii se meze nekladou, ať už potřebujete 2D nebo 3D obrázek, ilustraci či fotografii. 

Funkce generování obrázků na základě reference oceníte hlavně v případě, že se vám líbí šablona, kterou právě používáte, ale má nějaké ty mouchy, či třeba neodpovídá tématem. Stačí AI zadat instrukce a získáte výsledek se stejným tématem či kompozicí upravený přesně tak, jak potřebujete. 

Divi pomůže i s obsahem

Pokud pomineme obrázky, další nezbytnou součástí každého webu je obsah, neboli text. Nebojte, i se články si Divi AI bez problémů poradí. Stačí kliknout na příslušné tlačítko přímo v obsahovém poli, zadat prompt a těšit se na výsledek. 

Že máte radši, když za texty stojí živý člověk, ale chybí vám nápady? I v tomto směru může být Divi AI velice užitečným pomocníkem. Nemusíte ji totiž žádat o hotový text, ale třeba jen o nápad na téma, nadpis či třeba osnovu, kterou sami dále rozepíšete. 

V neposlední řadě můžete nechat Divi AI, aby váš stávající text vylepšila, zestručnila, prodloužila či třeba změnila tón z neformálního na formální. Může vám tak ušetřit spoustu času, který byste strávili přepisováním, korekturami vlastních textů či vymýšlením chytlavých nadpisů a smysluplné osnovy. Pokud si příliš nevěříte v psaní v cizím jazyce, ale rádi byste měli vícejazyčný web či blog, vhod přijde také automatický překlad.

Další užitečné funkce Divi AI

Tím však schopnosti Divi AI stále nekončí. Všechny výše uvedené funkce totiž dokáže spojit do jediné – generování celých textů a doprovodných obrázků k nim, a to bez nutnosti zadání. Divi jednoduše “odkouká” styl, téma a celkový kontext vašeho webu a vytvoří pro vás kompletní obsah přesně podle vašich představ. 

A co nevidět toho bude mnohem více! V brzké budoucnosti můžeme očekávat další praktické možnosti využití umělé inteligence, jako například generování kódu přímo v Divi Builderu pomocí přirozeného jazyka. Objevit by se měla také knihovna promptů, díky které si budete moci své oblíbené prompty uložit na později, či možnost pomocí umělé inteligence přímo v editoru modifikovat jednotlivé části obrázku, upravovat jejich velikost, či třeba generativně vyplňovat prázdná místa. Divi AI zkrátka slibuje revoluci ve vývoji webových stránek a tvorbě online obsahu.


WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *